ProjektyMarta Lenkowska - spotkanie autorskie i wystawa zdjęć "Portugalia w obrazach i słowach"

Marta Lenkowska - spotkanie autorskie i wystawa zdjęć "Portugalia w obrazach i słowach"


Marta Lenkowska (ur.1992) – pisarka, absolwentka filologii romańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorka powieści obyczajowych skupionych na relacjach międzyludzkich, poszukiwaniu prawdziwego ja, przekraczaniu granic. Uwielbia dobrą książkę, a jeszcze bardziej – rozmowę o niej. Od zawsze związana z Toruniem, choć kocha podróże i mocno się nimi inspiruje.

Autorka powieści obyczajowych m.in. „Wszystko już było” i „Droga białych kwiatów”.

Pisze zawodowo od ponad trzech lat. Absolwentka wielu kursów prowadzonych przez znanych pisarzy w tym rocznego kursu w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Autorka powieści, opowiadań, felietonów, wywiadów i wierszy. Lubi eksperymentować z różnymi gatunkami i formami, poszerzając pisarskie horyzonty.

Pisanie to jej pasja i jedyna fascynacja, w której trwa od lat.

Prowadzi autorskie warsztaty pisarskie.
Zobacz: https://lenkowska.com/blog/O wystawie: Portugalia w obrazach i słowach to zbiór fotografii z różnych zakątków Portugalii, zarówno jej części kontynentalnej, jak i wyspiarskiej. Odnajdziemy tu kadry z tętniącej życiem Lizbony, z małych miasteczek na północ i na południe od niej, z pełnego plaż Algarve, wiecznie kwitnącej Madery i zielonych Azorów. Każde z tych miejsc jest zupełnie inne – różne kulturowo i krajobrazowo od pozostałych, a tę różnicę zauważyć można nawet na fotografiach. Portugalia to także ludzie – zarówno mieszkańcy jak i tłumnie ją odwiedzający turyści. Wystawę dopełniają felietony i wywiady z osobami związanymi z tym krajem, nad którymi autorka pracowała przez ostatnie pół roku podróżując, rozmawiając i obserwując.Chcesz posłuchać o warsztacie pisarki? Chcesz otrzymać cenne wskazówki jak pisać intuicyjnie? Chcesz poznać ciekawą osobę i jej książki? Chcesz spotkać osobę zafascynowaną Portugalią i zobaczyć jej zdjęcia? Już bardzo niedługo w Lublinie ( i nie tylko) odbędzie się spotkanie autorskie połączone z wystawą zdjęć. Zapraszamy!


Będziemy informować!!!


Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ