O nas

Dlaczego Mapa Kultury?


KULTURA w naukowym slangu to całokształt materialnego i duchowego dorobku ludzkości, a także ogół wartości, zasad i norm współżycia przyjętych przez dane zbiorowości; wszystko to, co powstaje dzięki pracy człowieka, co jest wytworem jego myśli i działalności. I coś w tym jest! To jednak bardzo szerokie pojęcie. Tak rozumianą kulturę tworzą między innymi: muzyka, sztuka, literatura, kuchnia, edukacja, zwyczaje, tradycje, codzienność… Stąd nasza Mapa. Nie tylko kultur, ale i miejsc.

Kultura ma znaczenie ogromne. Ona nas definiuje i określa. Szczególnie w dobie globalizacji zachowanie odrębności kulturowych ma naszym zdaniem szczególne znaczenie. Ale jednocześnie uważamy, że jedną z najprzyjemniejszych i jakże jednocześnie rozwijających rzeczy jest poznawanie kultur. Ta idea przyświecała powołaniu naszej fundacji. Chcemy brać i poznawać wszystko, co wartościowe i dzielić się tym, co fajnego sami możemy zaproponować. Mamy nadzieję na różnorodne inicjatywy, skierowane do różnych środowisk. Trzymajcie kciuki!!!

Warto jeszcze wspomnieć, że początkowo chcieliśmy nazwać fundację „Aloelela”, bo to od Yamiego wszystko się kiedyś zaczęło. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, a innych odsyłamy do działu Projekty, gdzie znajdziecie dowody naszej wczesnej działalności, które oczywiście przypisujemy sobie i teraz. Tak na marginesie aloelela w języku kimbundu znaczy uśmiech, na co też w Waszym towarzystwie liczymy.  

pobierz statut (docx)
Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ