ProjektyYAMI & VICTOR ZAMORA - SOJUSZ DLA MUZYCZNEJ REWOLUCJI

YAMI & VICTOR ZAMORA - SOJUSZ DLA MUZYCZNEJ REWOLUCJI


Wyjątkowy projekt Yamiego z udziałem kubańskiego pianisty Victora Zamory. Dwa mocno bijące dla muzyki serca, dwie pokrewne dusze, których spotkanie zaowocowało nie tylko nową płytą Yamiego, ale i nowymi interpretacjami wcześniejszych piosenek– tym razem, jak zawsze otulonych w afrykańskie rytmy, ale przede wszystkim naznaczone kubańskim danzon, mambą cha chą, bolero czy jazzem.

Niepodrabialny wokal Yamiego, przy akompaniamencie jego gitar i przede wszystkim fortepianu Victora sprawia, że ciarki przechodzą po plecach, a zmysły słuchaczy wędrują po zakątkach starej Hawany, plażach Cabo Verde czy Varadero, klubach Luandy czy romantycznych uliczkach Lizbony.

Trasa koncertowa obu panów ma być jednocześnie premierą czwartego albumu Yamiego,który zostanie wydany w Polsce.

Zapraszamy do współpracy.Victor Zamora urodził się na Kubie w miejscowości Santa Clara w 1973 roku. W 1989 rozpoczął studia muzyczne (pianino i gitara klasyczna) na uczelni artystycznej EPIA. Zaczął też udzielać się w różnych projektach jazzowych i związanych z muzyką latynoską, co zostało dostrzeżone przez znanych muzyków kubańskich i zaowocowało zaproszeniami do współpracy oraz udziału w dużych festiwalach, jak np Havana Jazz Plaza (1999).

Od roku 1999 Victor mieszka w okolicach Lizbony i jest bardzo aktywny na scenie muzycznej Portugalii. Bardzo szybko doceniono jego talent i osobliwą formę ekspresji w grze na fortepianie.

Zamora, zagrał w wielu miejscach na świecie gdzie pokazał czym jest jazz z Ameryki Łacińskiej grając zarówno własne kompozycje, ale też akompaniując innym. Współpracował między innym zPaulo Carvalho, Marią Anadon, Philipem Hammiltonem, Carmen Sousa , Jacintą, Anną Maria Jopek, Diego el Gavi, Ivanem Linsem, Nelsonem Cascais, Gonçalo Sousą ,Bruno Pedroso , Ricardo Toscano , Marią Joao , Dulce Pontes, Selmą Uamuse, PauloFloresem, Jazzafari, Salvadorem Sobral.

Obecnie pracuje nad kilkoma projektami.Jednym z nich jest współpraca z Yamim nad jego czwartym albumem, który ma się ukazać w 2023 roku.

Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ