ProjektyStefan Lechner - Vadio. I Am Not A Poet.

Stefan Lechner - Vadio. I Am Not A Poet.


Przepiękny obraz w reżyserii  Stefana Lechnera opowiadający o przemianie, o fado, o minionej Lizbonie spoza turystycznych szlaków. To historia o odkupieniu chłopaka z ulicy, przestępcy, który wstępuje na drogę fado, w którym "własny smutek może opisać". Podąża za swoim marzeniem bez względu ma zdanie innych. To film o Adriano, który kopie na boso ogródek i o Davidzie, który mówi że nikogo nie zabił żeby musieć pracować...

Z przyjemnością zorganizujemy pokaz filmu, spotkanie z reżyserem i dyskusję o fado. Az się prosi by stało się to jakąś częścią większej fado całości:-)

Nagroda publiczności na festiwalu Doc Lisboa 2018 - najlepszy film portugalski !!!!

Nowe Lisbon Story? Chyba nie, bo to dokument muzyczny, chociaż ogląda się go jak intrygującą fabułę. Prosty i w tej prostocie piękny film. Poezja obrazu i delikatność formy. Niektórzy widzą tu wpływy Jarmuscha, inni tylko prawdziwą Lizbonę. W obu przypadkach warto!

Data pierwszego pokazu: 26 października 2018

czas trwania: 1,36 min.


trailer  portugalski:


i z angielskimi napisami:Abandoning a life of petty crime, David strives to fulfil his life-long ambition of becoming a professional fado singer. Together with his best friend Adriano, he starts performing in Lisbon’s fado vadio circuit in order to perfect his craft. Adriano’s strong voice swiftly brings him attention and paid gigs, whilst David struggles. Vadio is a portrait of a community of professional and amateur fado singers and their audience.
Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ