ProjektyJanusz Stanisław Andrasz - warsztaty kuchni portugalskiej plus kultura Portugalii w pigułce!

Janusz Stanisław Andrasz - warsztaty kuchni portugalskiej plus kultura Portugalii w pigułce!


Janusz Stanisław Andrasz spędził 10 lat swojego życia w Portugalii. Po powrocie do Polski napisał dla wydawnictwa Express Map trzy przewodniki: „Lizbona i Środkowa Portugalia”, „Portugalia”, „Porto”, które zostały przetłumaczone również na język francuski i ukazały się na tamtejszym rynku wydawniczym. Pierwszy z przewodników zdobył w roku 2011 wyróżnienie w organizowanym przez „Magazyn Literacki Książki”, jednym z najważniejszych w branży wydawniczej, konkursie.  Janusz prowadzi najstarszy w polskiej blogosferze blog poświęcony Portugalii Luzomania.pl i jej facebookowy fanpage, mający ponad 5000 fanów. Zamieścił tam m.in. cykl artykułów poświęconych historii Portugalii, np. poświęconych trzęsieniu ziemi, jakie miało miejsce w 1755 r., jedynemu portugalskiemu papieżowi, Janowi XXI, czy nieznanemu szerszej publice, kilkuletniemu pobytowi Gustawa Eiffela w Portugalii.

Popularyzuje także Portugalię, jej historię, kulturę, kuchnię i wina, pisząc o tym m.in. w Magazynie Smak, w Magazynie Podróże, Magazynie Connoseur Circle, Malemanie, L'eclat, portalu ugotuj.to, czy miesięczniku Golf.

 

Organizuje warsztaty kulinarne, przybliża dziennikarzom i blogerom portugalską kulturę (jak np. podczas kolacji w rezydencji ambasadora Portugalii w RP). Pracował również dla portugalskiej agendy rządowej Turismo de Portugal, uczestnicząc w działaniach marketingowych, m.in. przy organizacji polsko – portugalskiej kolacji w Atelier Amaro, którą przygotowali Wojciech Modest Amaro i jego portugalski kolega, Vitor Matos a gośćmi byli polscy celebryci, tacy jak m.in. Marcin Kydryński, Piotr Kraśko, Szymon Majewski, Grażyna Wolszczak, czy Łukasz Jakóbiak. Janusz popularyzuje portugalską kuchnię, prowadząc także na terenie całej Polski warsztaty kulinarne, degustacje portugalskich win i oliw. Współpracuje również z Polsko – Portugalską Izbą Gospodarczą, prowadząc zarówno dla niej, jak i jej członków (np. Banku Millennium), odczyty na temat portugalskiej historii i kultury. Jako propagator portugalskiej kultury, był gościem różnych audycji radiowych (m.in. w Chilli ZET, Radio PIN, PR 1, Radiowej Trójki).Zapraszamy do współpracy!!! Chcesz zorganizować kolację portugalską? A może warsztaty dla pasjonatów kuchni tego kraju? Chcesz się dowiedzieć jak najlepiej przyrządzić ośmiorniczkę? Chcesz najlepszy przepis na najprawdziwsze pasteis de nata? I wszystko to przy muzyce na żywo albo w atmosferze nasiąkania opowieściami Janusza o kulturze i codzienności Portugalii? Prosimy o kontakt. Wszystko da się zorganizować.

Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ