ProjektyGRUPO CORAL CANTADORES DE BERINGEL

GRUPO CORAL CANTADORES DE BERINGEL


Prosto z portugalskiego Alentejo tradycyjny chór męski pielęgnujący w swojej muzyce tradycje tego regionu. W zasadzie sami się do nas zgłosili. Śpiewają i pielęgnują tradycje tak zwanego canto alentejano uznanego za dziedzictwo ludzkości pod patronatem UNESCO.

Grupa jest stowarzyszeniem formalnie zarejestrowanym w ramach działalności kulturalnej, z zatwierdzonym w Radzie Gminy Beringela herbem. Herb przedstawia glinę, wodę i zielone pola spotykane w tamtejszym regionie.
W jej skład wchodzi 18 chórzystów w wieku od 17 do 65 lat co gwarantuje grupie jej ciągłość i istnienie także w przyszłości.

Poza pretekstem ochrony tego bogactwa kulturalnego, poetyckiego i muzycznego, propagowane są takie wartości jak solidarność, zasługi, dyscyplina, odpowiedzialność i rygor.
Bardzo chcą pokazać się w Polsce i podzielić z nami swoją twórczością, ale nie wykluczają też suto zastawionego stołu pełnego dobra z Alentejo, produktów, które niekiedy sami uprawiają. Wino, sery, kiełbasy, oliwki ....
Grupie tak bardzo zależy na przyjeździe do Polski, że wobec atrakcyjnych propozycji z naszej strony, gotowi są wziąć na siebie na przykład koszty podróży. Dlatego zachęcamy do podsuwania pomysłów, w końcu nam też nie są obce tego typu inicjatywy.GRUPO CORAL CANTADORES DE BERINGEL
O grupo de cantadores foi formado como objetivo de cantar e promover o Cante Alentejano, património imaterial da humanidade promovido pela UNESCO, com data de início dia 7 de janeiro de 2015 e denominação GRUPO CORAL CANTADORES DE BERINGEL.

Esta associação iniciou-se pela boa vontade, de um grupo de amigos, tem como principais objetivos a divulgação e valorização do Cante Alentejano na nossa região e no mundo.

O Grupo é associação legalmente constituída de âmbito cultural, com brasão aprovado na Junta de Freguesia de Beringel. O brasão representa o barro, a água e os campos verdes existentes na nossa região.

A sua constituição é de 18 cantadores dos 17 aos 65 anos, o que assegura a sua continuação no futuro.  

Para além da preservação desta riqueza cultural poética e musical, promovem-se valores como a solidariedade, mérito, disciplina, responsabilidade e rigor.

Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ